Ebrary Academic Complete

Ebrary Academic Complete je multioborova kolekce více než 77 tisíc odborných knih v elektronické podobě (stav v červenci 2012) od předních světových vydavatelů akademické literatury. Tematicky pokrývá všechny obory Masarykovy univerzity (ekonomie a obchod, humanitní vědy, přírodní vědy, lékařství, informační technologie, inženýrství a technologie, sociální vědy, pedagogika, právo a další.) Kolekce se průběžně aktualizuje a rozšiřuje o nové tituly.

Poznámka: pro stahování plných textů je třeba založit si v ebrary svůj osobní účet (odkaz Sign In v pravém horním rohu) a být před stahováním k tomuto osobnímu účtu přihlášen.

Systém ebrary Academic Complete je velmi propracovaný a nabízí uživatelům bohaté možnosti: vyhledávat dostupné knihy podle různých kritérií, číst je online (na obrazovce počítače) i offline (po stažení do souboru či externího zařízení), tisknout, zvýrazňovat části textu a vytvářet v textech vlastní komentáře/odkazy, sestavovat osobní knihovničky, stahovat plné texty (ve formátu PDF nebo ve formátu Adobe Digital Editions pro elektronické čtečky, tablety a chytré telefony).

Mezi pokročilé funkce pod správou knihovny patří například možnost nahrávat do systému vlastní knihy a integrovat je s původním obsahem ebrary, dokupovat a rozšiřovat kolekci Academic Complete o další knihy dle vlastního výběru z celé nabídky společnosti ebrary (aktuálně již přes 500.000 monografií)

ebrary Academic Complete je dostupný na http://site.ebrary.com/lib/masaryk/.


RSS Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2012